piątek, 26 lutego 2016

Sofę z "makiem" proszę


Sofę z "makiem" proszę, czyli co wpływa na czas oczekiwania na meble tapicerowane


Zbliżające się święta, ważne wydarzenia rodzinne, kończący się remont... to najczęstsze momenty, w których decydujemy się wymienić starą sofę lub kanapę. Wchodzimy na stronę internetową sklepu meblowego, wybieramy model narożnika w interesującym nas kolorze, kupujemy ją i....jesteśmy zaskoczeni, że trzeba na mebel czekać kilka tygodni. Przecież tuż za pasem rodzinna uroczystość albo mamy się wprowadzać do nowego mieszkania.
To niemożliwe – myślimy – sprawdzamy w innych sklepach, stacjonarnych salonach meblowych...i co się okazuje? Wszędzie trzeba czekać!
W tym momencie poziom naszego niezadowolenia sięga zenitu, ponieważ trzeba będzie przyjąć gości na starej sofie...
By uniknąć rozczarowania, postanowiliśmy przybliżyć tajniki produkcji mebli tapicerowanych oraz wyjaśnić dlaczego czasami trzeba czekać kilka tygodni na meble tapicerowaneWe współczesnych czasach przyzwyczailiśmy się dostawać szybko, to na co mamy ochotę. Wchodzimy do sklepu internetowego czy stacjonarnego, jak do piekarni po bułki z makiem, wybieramy produkt, płacimy i chcemy mieć go natychmiast, a w przypadku sklepów internetowych najlepiej do 24h. 

Niestety odnośnie produktów takich jak meble tapicerowane ten system zakupów nie działa. Chyba, że decydujemy się na kupno konkretnych modeli z wyprzedaży ekspozycji w salonie meblowym lub na wybrane zakupy w szwedzkiej sieci sklepów z wyposażeniem wnętrz. Niektóre meble tapicerowane z tego sklepu (i to nie wszystkie - np. na meble z obiciem skórzanym też trzeba czekać) komponuje się na miejscu – wybierając bryłę mebla oraz rodzaj i kolor pokrowca. Jednak wybór ten jest ograniczony ze względu na kolor i rodzaj pokrowca oraz wypełnienie mebli tapicerowanych, które wpływają na komfort wypoczynku. Dlatego zanim zdecydujesz się na szybkie kupno kanapy dowiedz się co skrywa w środku! 
Jak zatem zbudowana jest sofa? fot. lfm.com.pl


Szkieletem sofy lub fotela jest stelaż wykonany z litego drewna, płyt meblowych lub stali. Na nim znajduje się wypełnienie z części sprężynującej - może być zrobione z elastycznych taśm siedziskowych, sprężyn falistych lub bonnelowych.


fot. smartdecorating.com

Układ sprężynujący pokryty jest wygłuszającą warstwą z włóknin meblowych (naturalnych lub syntetycznych), która również ma wpływ na komfort użytkowana. Ostatnią warstwę stanowi pianka poliuretanowa, która jest często stosowanym wypełnieniem tapicerskim, ze względu na łatwość formatowania, montażu i łączenia. Na piankę kładzie się tkaninę lub skórę obiciową. To właśnie ostatnia warstwa jest wizytówką mebla tapicerowanego, które przesądza o walorach estetycznych, a także trwałości mebla. 


 Jak produkuje się meble tapicerowane? 

fot. Gala Collezione 

fot. Ministra 

1. Po przygotowaniu wszystkich komponentów niezbędnych do powstania sofy, tworzy się szkielet stelaża mebla oraz wykrawa  pianki, które będą stanowiły wypełnienie siedziska.
2. W tym samym czasie powstaje pokrowiec tkaninowy lub skórzany mebla. Tkaninę wykrawa się za pomocą laserowego cuttera, natomiast błamy skóry najczęściej krojone są ręcznie.
3. Następnie części pokrowca tapicerskiego trafiają do szwalni, gdzie szwaczki zszywają poszczególne elementy w całość. 
4. Kolejnym krokiem jest oklejanie pianką szkieletu sofy oraz przygotowanie go do tapicerowania. 
5. Poszczególne części pokrowca mebla (siedzisko, oparcie, podłokietniki czy zagłówki) wypełniane są odpowiednio wykrojonymi piankami.
6. Na koniec tapicerowany jest cały stelaż oraz nadawany ostateczny kształt naszej sofie. 
7. Gotowy mebel przechodzi jeszcze drobiazgową kontrolę jakości i ostatecznie trafia do pakowania,  by wyruszyć w drogę do naszego sklepu, a następnie do Twojego domu :)


Produkcja tej jedynej sofy specjalnie dla Ciebie 


Każdy mebel tapicerowany jest produkowany na Twoje zamówienie, dlatego czas oczekiwania jest określony. Po złożeniu zamówienia, producent otrzymuje od nas informację z jakich materiałów Twoja sofa ma być zbudowana, jaką tkaniną obita, w jakim kolorze oraz w jakim drewnie powinny być jej nóżki. Po otrzymaniu kompletnych informacji, następuje produkcja Twojej sofy. Najczęściej zajmuje to od kilku do kilkunastu tygodni.
Kiedyś klienci byli przyzwyczajeni, że wchodzili do salonu meblowego i kupowali wersalkę, która była dostępna. W określonym kolorze, obita danym rodzajem tkaniny - po prostu kupowali to co było i nie mieli za bardzo wyboru. Jednak te czasy się zmieniły!

Teraz to Ty decydujesz o rodzaju tkaniny, kolorze tapicerki, a także wysokości nóżek i rodzaju drewna, dzięki czemu Twoja sofa jest niepowtarzalna i idealnie dopasowana kolorystycznie do ścian czy parkietu.  Jaką tkaninę wybrać?

Obecnie producenci mebli oferują szeroką gamę materiałów obiciowych - możemy wybierać spośród różnych rodzajów tkanin i skór, niezliczonej ilości wzorów i kolorów. 

Alcantara i Carabu HP

Szczególnie polecamy dwie tkaniny, które są trwałe, łatwe do utrzymania w czystości i pięknie prezentują się na meblach. 

Pierwszą z nich jest Alcantara, która wyglądem przypomina zamsz. Jest bardzo przyjemna w dotyku, a przy tym wytrzymała. Można ją czyścić na mokro lub odkurzaczem. Alcantara charakteryzuje się miękkością oraz odpornością na ścieranie. Alcantarę produkuje się z bardzo drobnych, w specjalny sposób splecionych mikrowłókien poliestru i poliuretanu. Mikrowłókna te są nawet 20 razy drobniejsze od włosa ludzkiego. Poliester nadaje produktowi wytrzymałość, a poliuretan miękkość. 
Drugą tkaniną, która jest 100% odporna na plamy jest Carabu HP. Stworzona została przy wykorzystaniu nanotechnologii, każde włókno pokryte jest teflonem dzięki czemu kurz, roztocza oraz brud nie wnikają w głąb tkaniny, a wszystkie widoczne zabrudzenia usuwamy za pomocą miękkiej, wilgotnej szmatki. Poza tym tkanina ta posiada bardzo wysoką klasę ścieralności, dzięki czemu meble w nią obite posłużą nam długie, długie lata. Poza tymi wszystkimi zaletami praktycznymi tkanina ta ma bardzo przyjemną w dotyku strukturę, która wygląda jak skóra brzoskwini. W TwojeMeble.pl obie te tkaniny znajdziesz w ofercie mebli tapicerowanych producentów: Etap Sofa, Gala Collezione, Black Red White, czy Bydgoskie Meble

ZOBACZ WIĘCEJ na temat tkanin ALCANTARA I CARABU HP TUTAJ.

Tkaniny szenilowe

Dosyć łatwe w utrzymaniu są także tkaniny szenilowe, wytwarzanych z włókien szenilowych, składających się z dwóch prostych, skręconych ze sobą nici, pomiędzy którymi umieszcza się włókna cięte tworzące włos. Jest to bardzo popularna i uniwersalna tkanina obiciowa. Doskonale nadaje się do wszelkich produkcji i renowacji mebli. 
Tkaniny szenilowe posiadają strukturę podobną do weluru lub pluszu. Są one grube, wytrzymałe, odporne na mechacenie i łatwe do utrzymania w czystości, należy je tylko regularnie odkurzać. Tkaniny szenilowe odznaczają się żywymi kolorami i szeroką paletą wzorów.
Naturalna skóra 

Droższą tapicerką, ale bardzo luksusową jest skóra naturalna. By zachować jej dobry wygląd, należy jednak dużo czasu poświęcić na jej pielęgnację, taką jak: regularne czyszczenie, natychmiastowe usuwanie zabrudzeń i stosowanie specjalnych środków zapobiegających wnikaniu brudu w pory skóry.
Skaje

Tańsze lecz podobnie wyglądające są sztuczne skóry, tzw. eko-skóry lub skaje. Są one estetyczne i łatwe do utrzymania w czystości, jednak mogą pękać pod wpływem zarysowań. 

Szybki transport w cenie 

Proces produkcji mebli tapicerowanych jest określony, jednak  w TwojeMeble.pl dbamy o to, by czas realizacji każdego zamówienia był jak najkrótszy. 
Ponad 90% naszych zamówień jest realizowanych przed terminem! Każde złożone zamówienie otrzymuje swojego opiekuna, który monitoruje przebieg realizacji i na poszczególnych etapach realizacji kontaktuje się z klientem. Dzięki temu możesz spokojnie zaplanować dokończenie remontu czy ustalić datę rodzinnej uroczystości. 

Co więcej zapewniamy transport GRATIS do każdego miejsca w Polsce przy zamówieniu powyżej 1500 zł, a także możliwość wniesienia mebli 

Sprawdź wszystkie informacje o transporcie TUTAJ

Mamy nadzieję, że od teraz inaczej spojrzysz na zamówienie i proces produkcji mebli tapicerowanych ;) 

Już teraz zapraszamy Cię do przejrzenia NASZEJ OFERTY MEBLI TAPICEROWANYCH.

Miłych zakupów!***

Do zamówienia powyżej 1500 zł TRANSPORT GRATIS!   

Jeśli potrzebujesz pomocy przy wyborze mebli lub chcesz zamówić meble przez telefon, skontaktuj się z naszymi Konsultantami pod nr 801 009 561 lub 533 355 377.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz