wtorek, 30 czerwca 2015

Jak zrobić niewidoczną półkę na książki?

Jesteś osobą wyjątkową i chciałabyś otaczać się takimi rzeczami? Szukasz świetnego sposobu na rozpoczęcie rozmowy o swoich ulubionych książkach? A może książki ustawione równiutko na regale wydają Ci się nudne i mało interesujące? Sztuczka z niewidzialną półką jest naprawdę niesamowita! Jeśli masz trochę cierpliwości, zrób to sam a Twój pokój dzienny zaskoczy wszystkich gości!

  
Krok 1.
Na początku wybierz książkę, której najprawdopodobniej nigdy nie będziesz chciał przeczytać. Być może posiadasz jakąś książkę, która była nietrafionym prezentem i od zawsze kurzy się na półce? Książka ta będzie podstawą do całej półki więc byłoby dobrze, gdyby miała twarda oprawę, bo uchwyt będzie się mocnej trzymał a co za tym idzie sama półka będzie masywniejsza.
Krok 2.
Teraz musimy przymocować uchwyt do książki. W tym celu należy otworzyć tylną okładkę i odmierzyć na stronach wielkość uchwytu, który będziemy mocować. Aby półka była stabilna powinien się on znajdować na środku książki, jednak jeśli chcemy umieścić na półce większa ilość książek możemy zamontować dwa wsporniki.Krok 3.
Przy użycia nożyka lub skalpela musimy wyciąć kartki pod wspornik. Głębokość wycięcia powinna być na tyle głęboka, żeby po zamknięciu tylnej okładki można było docisnąć kartki. W okładce trzeba zrobić lekkie nacięcie, aby cała półka nie odstawała od ściany i nie był widoczny wspornik.


Krok 4.
Przygotuj tyle śrub ile otworów ma wspornik, który wykorzystujesz. Wywierć otwory w kartkach (przytrzymaj je mocno, bo mogą się zgiąć), a następnie przykręć wspornik do kartek w taki sposób, aby po powieszeniu półki na ścianie druga część wspornika znajdowała się nad półką (zasłonimy ją książkami, które położymy na półce)
Krok 5.
Wewnętrzną stronę tylnej okładki obficie pokrywamy warstwą kleju i zamykamy ją, aż do chwili gdy klej mocno zwiąże (8-12 godzin). Aby klej dobrze i równo złapał klejoną książkę możemy obciążyć np. stosem innych książek .
Postarajmy się wykonać tę czynność bardzo dokładnie i starannie – dzięki temu półka będzie stabilna i z pewnością utrzyma wiele książek.Krok 6.
Wybierz miejsce na ścianie, w którym chcesz zamontować półkę. Za pomocą dużych wkrętów przymocuj wspornik do ściany. Wybierz książki, które chcesz umieścić na półce (pamiętaj, aby ich ilość była na tyle duża, żeby zasłoniła wspornik przymocowany do ściany).

 Zdjęcia i porada  pochodzi ze strony: http://1001homes.com.uk


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz