piątek, 10 kwietnia 2015

Projekt muralu dla salonu meblowego 4Style w Wieliczce

Grupa artystów Block Busters zaprojektowała unikalny mural  na ścianę salonu meblowego 4Style w Wieliczce przy ul. Nowy Świat 27 . Identyfikuje się on z miastem oraz kopalnią soli. Mural wpisuje się także w ideę salonu, który nie tylko eksponuje meble na sprzedaż, ale także jest swojego rodzaju galerią sztuki. 

Do stworzenia koncepcji Block Busters wykorzystali  historię miasta, kopalni soli oraz podania i legendy z nią związane.  Motywem przewodnim jest forma kryształów soli, jak również droga, którą pokonuje człowiek, by wydobyć je z wnętrza ziemi. Projekt swoją formą nawiązuje do szybu kopalnianego. Efekt końcowy jest połączeniem oświetlanego modelu z papieru z odręcznym rysunkiem. Grupa Block Busters oferuje projektowanie identyfikacji wizualnej, krojów pism, jak również wykonuje wielkoformatowe malowidła ścienne (murale). Więcej szczegółów na fanpage Block Busters.  

Salon 4Style promuje nową koncepcję przedstawiania sztuki w przestrzeni salonu meblowego od jakiegoś czasu. W październiku 2014 roku odbył się nietypowy wernisaż młodej sztuki  "Sztuka designu - Design sztuki" w salonie przy ul. Nowy Świat 27.  W miłej atmosferze przy dobrym poczęstunku i lampce wina, przybliżono  możliwości i szeroką ofertę współpracujących z 4Style producentów mebli, oraz zaprezentowano dzieła m.in. Artura Przebindowskiego, Małgorzaty Kosiec, Witolda Abako, Marleny Biczak, Katarzyny Bielskiej i wielu innych. Więcej o wernisażu  "Sztuka designu - Design sztuki" TUTAJ
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz