środa, 17 lutego 2016

Jak chronić meble przed kotem?

Chodzi własnymi ścieżkami, sam wybiera właściciela i pory na pieszczoty. Uwielbia zabawy nocą, a zadowolenie okazuje mruczeniem. Potrafi rozmiękczyć serce największego twardziela, ale także zniszczyć każdy mebel, a jego sierść znajduje się wszędzie. Problem ten dotyka właścicieli 6,1 miliona kotów w polskich domach. Jak zatem chronić meble przed pupilem? Jak dobierać tkaniny i obicia, by nasz czworonożny przyjaciel mógł wylegiwać się na ulubionej kanapie, nie tylko 17.02 w dniu jego święta?
Drapanie jest jednym z najbardziej zakorzenionych instynktów u kotów. W ten sposób ostrzą one pazury oraz złuszczają ich starą osłonę, ale także oznaczają teren - zostawiają na powierzchni zapach, pochodzący z gruczołów znajdujących się na łapkach. Niestety, nie da się oduczyć kota drapania, ale można w inny sposób chronić meble przed ukochanym pupilem.

Narożnik Fiorino, Gala Collezione, TwojeMeble.pl


Koci pazur

Specjaliści odradzają chirurgicznego amputowania pazurów. Natomiast zalecają regularne ich obcinanie za pomocą specjalnych obcążków, które można kupić w sklepie zoologicznym. Jednak sam ten zabieg nie rozwiąże problemu podrapanych mebli. 

Tkanina odporna na plamy

Obecnie na rynku dostępne są tkaniny, do których produkcji stosowane są rewolucyjne technologie. Dzięki nim meble są łatwe do utrzymania w czystości, a nowoczesne włókna są odporne na ścieralność oraz na zniszczenia i chronią przed roztoczami, grzybami i bakteriami. Dodatkowo zapewniają komfort odpoczynku, nie pozwalając osobie siedzącej na przesuwanie się na sofie, pufie czy fotelu.

Właścicielom kotów szczególnie polecamy dwie tkaniny: Carabu HP i Alcantara, dostępne w ofercie polskich producentów mebli Etap Sofa, Gala Collezione,  Black Red White, czy Bydgoskie Meble, – mówi Karol Szpar, właściciel sklepu internetowego www.Twojemeble.pl – Obie tkaniny cechuje wysoka jakość oraz funkcjonalność, dzięki którym meble są odporne na pazury i sierść kota. Pierwsza z nich wykonana jest w nanotechnologii z systemem łatwego czyszczenia (Aqua Clean). By usunąć plamę wystarczy przetrzeć ją miękką ściereczką zwilżoną wodą. Druga natomiast składa się z dwóch specjalnie przeplatanych ze sobą włókien: poliestru i poliuretanu. Dzięki temu tkanina jest wytrzymała, a zarazem miękka i przyjemna w dotyku.

Kolor ma znaczenie

Przy wyborze produktów takich jak meble tapicerowane, należy zwrócić uwagę na kolor obicia tak, by sierść kota była mniej widoczna na materiale. Jeżeli zwierzę ma białe lub szare ubarwienie, powinno się wybierać jasne i popielate obicia (np. sofa z kolekcji Malachit, Bydgoskie Meble, sofa Laviano, Bydgoskie Meble czy narożnik Zoom, Etap Sofa), w przypadku czarnego umaszczenia – ciemne brązy czy czernie (np. meble z kolekcji Camino, marki Gala Collezione czy sofa Enjoy, Etap Sofa), natomiast właściciele rudzielców, salon powinni umeblować w ciepłe pomarańcze, zgniłe zielenie, czy brązy (np. sofa George, Bydgoskie Meble czy sofa Long z Black Red White).

Odpowiedni wybór koloru oraz tkaniny sprawi, że na materiale nie będzie widać odbitych łapek, sierści oraz śladów po pazurach.


Propozycje sof dla właścicieli burych kotów:

Narożnik Malachit, Bydgoskie Meble, TwojeMeble.plSofa Zoom, Etap Sofa, TwojeMeble.pl


Sofa Laviano, Bydgoskie Meble, TwojeMeble.pl


Propozycje sof dla właścicieli czarnych kotów: 

Sofa Enjoy, Etap Sofa, TwojeMeble.pl


Sofa Chateaux Lux 3DL, BRW, TwojeMeblePropozycje sof dla właścicieli rudzielców: 

Sofa Point, Etap Sofa, TwojeMeble.pl


Sofa George, Bydgoskie Meble, TwojeMeble.pl

Sofę George poleca także blogerka Julia z www.szafatosi.pl. Zobacz jej recenzję TUTAJ.


Sofa Long, BRW, TwojeMeble.pl

Zdejmowane pokrowce 

Dobrym rozwiązaniem może być również mebel ze zdejmowanym pokrowcem (np. kanapa de Lux czy wersalka Clic-clac z Black Red White), który można wyprać w pralce.

Kanapa de Lux, BRW, TwojeMeble.plWersalka Clic-clac, BRW, TwojeMeble.pl


Drapak obok ulubionej sofy

Obowiązkowym wyposażeniem wnętrz takich jak pokój dzienny czy sypialnia powinien stać się drapak dla kota. Należy postawić go w pobliżu ulubionego kociego mebla do drapania. Drapaki powinny być wysokie, ponieważ koty najbardziej lubią ostrzyć pazurki stojąc na tylnych łapach. Dobrym rozwiązaniem jest słupek owinięty sznurkiem lub drewniany pieniek. By zachęcić zwierzę do korzystania z drapaka, należy spryskać go specjalnym preparatem z kocimiętką.

drapak dla kota


Zabiegi pielęgnacyjne dla mebli

By utrzymać meble tapicerowane w dobrym stanie, należy regularnie poddawać je zabiegom pielęgnacyjnym. Można je wykonywać samodzielnie lub zlecić usługę profesjonalnej firmie. Systematyczne odkurzanie za pomocą specjalnej szczotki do zbierania sierści z tapicerki, pranie pokrowców czy czyszczenie mebli płynami do tapicerek, pozwoli zachować ich świeży wygląd na długie lata.

szczotka do czyszczenia sierści kota


Więcej informacji o meblach i nowoczesnych tkaninach pod numerem infolinii sklepu www.twojemeble.pl: 533 355 377 lub 22 465 99 70


***

Do zamówienia powyżej 1500 zł TRANSPORT GRATIS!   

Jeśli potrzebujesz pomocy przy wyborze mebli lub chcesz zamówić meble przez telefon, skontaktuj się z naszymi Konsultantami pod nr 801 009 561 lub 533 355 377.----

Twojemeble.pl to największy w Polsce, meblowy sklep internetowy, oferujący szeroką gamę produktów: mebli oraz artykułów dekoracyjnych polskich i zagranicznych producentów, takich, jak: Black Red White, Forte, Szynaka, Paged, Bydgoskie Meble, Dig-net, Pinio, Galla Collezione, Matkowski, Mikołajczyk, Jadik, Furninova, itp. Twojemeble.pl został najlepiej ocenionym internetowym sklepem meblowym wśród internautów, a firma Omega Meble Sp. z o.o., właściciel sklepu internetowego twojemeble.pl otrzymała prestiżowe wyróżnienie dziennika „Puls Biznesu” - Gazelę Biznesu 2014. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz