poniedziałek, 16 lutego 2015

Moja wymarzona kuchnia - Stylistyka kuchni cz.2Kuchnie nowoczesne, są odpowiedzią na światowe trendy, dzięki którym powstaje modna aranżacja wnętrza. Przeważnie są to kuchnie robione na wymiar, odpowiadające preferencjom ich użytkowników. Łączą w sobie prostotę, która nie potrzebuje dodatkowych zdobień. Minimalizm i funkcjonalność to wyznaczniki nowoczesnego stylu kuchni.

 

Rozmaite materiały – drewno, folie, płyta akrylowana na wysoki połysk – stwarzają wiele możliwości zaprojektowania wymarzonego aneksu kuchennego. Kuchnie nowoczesne mają być nie tylko efektywne, ale również ich zadaniem jest wypełnienie każdego fragmentu dostępnej przestrzeni. Sprzęty kuchenne są wkomponowane w wystrój pomieszczenia.W stylu nowoczesnym, w szczególny sposób wyodrębnił się trend minimalistyczny. Dominuje w nim oszczędność formy, wykonawstwo na bazie drewna, zmatowione szkło, aluminium, stal nierdzewna. Kuchnia utrzymana jest w jasnej, ciepłej kolorystyce i panuje w niej nastrój całkowitego wyciszenia. 

Trendy wzornicze: dekory frontów, charakteryzują się autentycznym i wyrazistym usłojeniem oraz wyraźnymi żłobieniami. Surowość drewna połączona z oryginalną, mocną kolorystyką, oraz fakturą kamienia – daje w rezultacie modną kombinację do nowoczesnych wnętrz. 


Często stosowane płyty meblowe, imitujące swoim wybarwieniem drewno, łudząco przypominają lite drewno lub naturalną okleinę drewnianą.

Bezuchwytowy system otwierania, to modne rozwiązanie, dzięki któremu powstaje niczym niezakłócona powierzchnia frontów.
Kuchnie high tech - dominującym tworzywem jest szkło i metal w chłodnej kolorystyce. W dużym stopniu kuchnia high-tech nawiązuje do wnętrz industrialnych. Można porównać ją do pewnego rodzaju laboratorium, w którym dominuje najnowocześniejszy sprzęt i najlepsze materiały. 


Obecnie lansowany rodzaj zabudowy kuchennej w stylu high-tech, cechuje się precyzyjnym doborem sprzętu o szerokich możliwościach. High-tech to kuchnia przyszłości, skomputeryzowana, zaprojektowana z myślą o miłośnikach nowinek technologicznych / gadżetów. Chłodna kolorystyka wnętrza, skupiona jest wokół bieli i szarości, którą podkreśla intensywne światło. 

 

Najczęściej stosuje się podwieszaną do sufitu szynę z całym systemem reflektorów lub metalowe konstrukcje z żarówkami halogenowymi. Wyrafinowany klimat, powstaje poprzez odbicie światła na polerowanym metalu, kamiennej posadzce lub szkle.
 

Trendy wzornicze: Inspiracja wnętrzem industrialnym, charakteryzującym się surowością wykończenia. Elementy metalowe, głównie proste kształty. Duża ilość światła w surowej oprawie, to jedna z cech charakterystycznych stylu.

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz