poniedziałek, 8 grudnia 2014

Powrót do przeszłości z Lovell

Przyjrzyjmy się dziś nowej kolekcji Lovell, producenta Matkowski Meble. Zerkamy na nie i mamy dziwne wrażenie, że gdzieś już takie meble widzieliśmy. I w tym momencie otwieramy „szufladki” w zakamarkach naszej pamięci, próbując skojarzyć: gdzie? u kogo? I w ogóle jak to możliwe? A jednak. Ten designerski „diament”, a dokładniej rzecz ujmując - ich pierwowzór, gościły w domach naszych babć i dziadków, kilka dekad wstecz. Serie mebli z charakterystycznymi długimi, smukłymi nóżkami, były hitem PRL-u. 


Niemal każdy z nas kojarzy wysokie kredensy, z zabudowaną dolną częścią. Przechowywano w niej zastawę i inne nagromadzone z mozołem skarby. Górna część z przesuwnym szklanym frontem, była z kolei przeznaczona (przeważnie) na szklanki, które ustawiano, w taki sposób, by zachować symetrię. To były czasy! Produktów było mało, trzeba było o nie walczyć, a gdy zostało się już szczęśliwym posiadaczem np. meblościanki, to uważało się ją za dar losu i najpiękniejszy na świecie mebel. Ówczesne kolekcje występowały w charakterystycznym połysku, niestety podatnym na wszelkie dotknięcia palców, tworząc tu i ówdzie nieestetyczne odciski.

Geometryczny kształt mebli dostępnych w czasach komuny, został dostosowany do wymagań współczesnych klientów. Prostota, która była główną cechą ówczesnych mebli, stała się wyznacznikiem trendów w aranżowaniu dzisiejszych wnętrz. Większość PRL-owskich mebli poszła do lamusa, zastąpiona nowoczesnymi kolekcjami rodzimych producentów, oferujących wiele funkcjonalnych i modnych rozwiązań do salonów, jadalni oraz innych pomieszczeń.

Jak to jednak się mówi – „czas zatoczył koło”. I w tym przypadku również, ponieważ popularne wcześniej meble, mają swoją nową odsłonę. W doskonałej formie, również na zgrabnych, długich nóżkach, prezentuje się przed nami Lovell. Tak jak jej poprzedniczka, ma minimalistyczny kształt i subtelne przeszklenia. Tylko, że teraźniejsza wersja, mimo, że jest łudząco podobna do swojego pierwowzoru, w znaczny sposób nawiązuje do obecnych trendów. Pod względem wykonania Lovell także zostawia swój prototyp w tyle. Modny naturalizm, nadaje ton całej serii. Wyraziste dębowe słoje, przyjemna kolorystyka, wprowadzają do wnętrza ciepło. Trwałość kolekcji Lovell to kolejny istotny punkt, na który warto zwrócić uwagę. Dlaczego to tak ważne? Odpowiedź jest prosta – meble nie są tylko po to żeby się na nie patrzeć, lecz przede wszystkim po to, by z nich korzystać. A w tym przypadku oba aspekty: wizualny i jakościowy, zdają egzamin celująco.

W witrynach użyto ciemnego szkła, które w połączeniu z drewnem tworzy spójną całość. Po włączeniu oświetlenia, prezentują się jeszcze ciekawiej i efektowniej.


Nogi. Patrząc na te nogi, jesteśmy bardzo na TAK. W przypadku prezentowanych modeli to one najbardziej przykuwają uwagę. Oprócz tego, że ładnie się prezentują, to mają jeszcze jedną praktyczną zaletę: bez problemu można pod nimi posprzątać.

Innowacyjność kolekcji Lovell, tkwi w wybarwieniu frontów. Tutaj wyobraźnia może poszybować wysoko, bo do wyboru mamy mocną fuksję i awangardowy chaber. Całość w dębie lub wersja z białym frontem przypadnie do gustu wszystkim, lubiącym stonowaną kolorystykę.
Wybarwienia:


         


Poza odważnymi kolorami kolekcja Lovell ma wiele innych zalet. Jedną z nich jest wysoka jakość materiału, ponieważ meble zostały wykonane z dębu naturalnego oraz naturalnej okleiny dębowej. Jest to gwarancja trwałości na długie lata. 

Kolejnym atutem mebli jest zachowanie naturalnej struktury drewna - widoczne słoje i wgłębienia to dowód na wykorzystanie tego surowca w czystej postaci. Trzeba także podkreślić modną formę - tradycyjne, wystające uchwyty zostały zastąpione przez górną przerwę w strukturze frontu. Otwieranie szuflad staje się dzięki temu proste i wygodne. W kolekcji Lovell warto wyróżnić też stylowe krzesło o prostym, aczkolwiek kreatywnym wykończeniu, który swoim wyglądem świetnie nawiązuje do najnowszych trendów aranżacyjnych. Świetnie sprawdzi się solo (dobierając je do biurka), lub tworząc komplet jadalniany. Kolor tapicerki jest adekwatny do wybarwienia frontów mebli, a smukłe nogi wychodząc z jednej podstawy, rozchodząc się na boki. Nie ma tu miejsca na nudę i nijakość. Tak ciekawie zaprojektowane krzesła są strzałem w dziesiątkę.


Cała kolekcja Lovell prezentuje się świeżo, ciekawie, po prostu inaczej. Przełamuje stereotypy, pokazując, że nie trzeba odcinać się całkiem od przeszłości, lecz starać się ją udoskonalić, dostosować do swoich potrzeb i preferencji. Wcześniej nie było takich możliwości jak teraz. Surowce, materiały, inna technologia produkcji, dają niemal nieograniczone opcje kreacji.
Zdecydowanie można stwierdzić, że meble Lovell mają ponadprzeciętny charakter. Efektem połączenia odważnych kolorów jest design, który zyskał już ogromną rzeszę sympatyków. Właśnie tak tworzy się najmodniejsze, nowoczesne wnętrza.

Jeśli lubisz kolory, cenisz trwałość i wysoką jakość, Lovell spełni Twoje oczekiwania. Stylistyka nawiązująca do czasów PRL i stylu skandynawskiego oddaje osobowość i indywidualizm jednostki. Trochę futurystyczne, z niecodzienną kolorystyką meble, stanowią pomost pomiędzy przeszłością a teraźniejszością.

Nasza recenzja video:
Kliknij tutaj i zobacz całą kolekcję Lovell. Niech jej nowoczesne i barwne oblicze zainspiruje Cię do pozytywnych zmian w Twoim wnętrzu! 


 ***

Do zamówienia powyżej 1500 zł TRANSPORT GRATIS!   

Jeśli potrzebujesz pomocy przy wyborze mebli lub chcesz zamówić meble przez telefon, skontaktuj się z naszymi Konsultantami pod nr 801 009 561 lub 533 355 377.

2 komentarze:

  1. Super kolory. Rzeczywiście stylistyka nawiązuje do czasów PRL ale pięknie wpasowuje się w nowoczesne aranżacje. Jak najbardziej mój typ. Szczególnie te komody!

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. O tak, te komody cieszą się największą popularnością i uznaniem :)

      Usuń