poniedziałek, 22 września 2014

Pokój dziecięco - młodzieżowy YOOP

Urządzając pokój dziecięco - młodzieżowy, szczególną uwagę zwracamy na praktyczne zastosowanie mebli i ich styl. Każdy z nas jako dziecko, chciał mieć pokój, który będzie pełen energii i pasji. Przyjrzyjmy się, jakie kolekcje wiodą prym i czym podbiły serca klientów.

Na początek meble, bijące rekordy sprzedaży. Zestaw YOOP, od producenta FORTE.

Kolekcja YOOP 
Pokój młodzieżowy urządzony meblami Yoop.
Bez wątpienia, jest to jeden z najchętniej kupowanych zestawów do pokoju młodzieżowego.Co więcej, kolekcja Yoop, posiada elementy przeznaczone do pokoju dziennego. Powstaje pytanie, jakie atuty posiada ta seria mebli? Czemu cieszy się zaszczytnym mianem "MUST HAVE"? Zainteresowanie klientów nie słabnie, wręcz przeciwnie, sukcesywnie wzrasta.

Czynniki, które przede wszystkim decydują o naszych wyborach to: jakość, trwałość, stylistyka, bezpieczeństwo, funkcjonalność, kolorystyka.
Sprawdźmy zatem, jak pod tym względem sprawdza się kolekcja Yoop.
Muszę przyznać, że meble nie wpisują się w klimat typowy dla kolekcji dziecięcych. Nie mają jaskrawej kolorystyki, pastelowych frontów, czy też tematycznych aplikacji. To nie ten rodzaj ekspresji. Yoop to meble kierowane do dzieci w wieku szklonym, nastolatków. Stonowane wybarwienie, powstało z  połączenia Dębu Sonoma z antracytową wstawką. Taka kombinacja, będzie pasować zarówno do wnętrza urządzanego chłopcu, jak i dziewczynce.

Dąb Sonoma / Szary Antracyt

Dąb Sonoma to obecnie wybarwienie numer jeden. Znają je niemal wszyscy, którym przyszło urządzać mieszkanie. Mówiąc Dąb Sangallo, nie do końca wiemy co to za kolor, mówiąc - Dąb Sonoma - wszystko jest jasne. Pasuje praktycznie do wszystkiego. Imitacja naturalnego usłojenia drewna jest cechą wyróżniająca okleinę. Dąb Sonoma jest przyjemny w odbiorze, można do niego dobrać różne dodatki, tworząc ciekawe stylizacje. Krótko mówiąc - nie znudzi się szybko. Niektórzy klienci podkreślają jego "praktyczne" zastosowanie, a dokładnie to, że kurz na blatach jest niemal niewidoczny. No cóż, niektóre argumenty mogą nas bardziej przekonywać, inne mniej. W każdym razie - warto wiedzieć wszystko.Zdecydowanie dużym atutem kolekji Yoop, jest ich masywne wykonanie. Meble nie są lekkie i "tekturowe". Z myślą o młodych użytkownikach, producent zaokrąglił rogi i kanty obrzeżami ABS, dzięki czemu są bezpieczne w użytkowaniu. Boczne ścięcia, nadają bryłą oryginalny wygląd.


Bezpieczeństwo użytkowania, ładna stylistyka, dopracowanie, wyróżniają kolekcję Yoop.
Jednobarwna kolorystyka mogłoby być nudna. Widać, że producent zdawał sobie z tego sprawę, dlatego też antracyt, przełamuje monotonię. Uchwyty w kolorze aluminium, zostały delikatnie zaokrąglone. Jest to wygodne rozwiązanie, które dobrze wpisuje się w stylistykę mebli.Do pokoju młodzieżowego przeznaczono takie elementy jak: biurko, komody - z samymi szufladami, lub mix szuflad z drzwiczkami, regał na książki, półki, łóżko oraz stolik nocny. Cztery rodzaje pojemnych szaf stwarzają możliwość zagospodarowania swojej garderoby. Przykładowo, szafa narożna wyposażona została z jednej strony w dwa drążki, a z drugiej w cztery półki, co zapewnia dużo miejsca do przechowywania rzeczy.

Yoop zawiera wszystkie niezbędne elementy do pokoju młodzieżowego. W kolekcji znajdują się aż cztery rodzaje szaf.


Yoop, to także ciekawa stylistyka pokoju dziennego. Lekko i przyjemnie. Tak można powiedzieć o wnętrzu, w których zagościła kolekcja. Moduły, które mamy do dyspozycji, to dwie witryny - wyższa i węższa, bądź niższa i szersza. W opcji przewidziano do nich oświetlenie, które będzie jak najbardziej działało na korzyść mebli. Podkreśla wnętrze witryn i przykuwa wzrok. Szafka RTV z szufladą i drzwiczkami, posiada otwartą wnękę na sprzęt audio / video. Nad nią można zawiesić półkę o zbliżonej długości, która ma ciekawy, geometryczny kształt. Stolik kawowy, to bardzo porządnie zrobiony element serii Yoop. Duży (110x70x55), ładnie wykończony, posiada funkcjonalną półkę pod blatem.

Pokój dzienny urządzony z kolekcją Yoop.

Podsumowanie:
Zastanawiając się nad fenomenem kolekcji YOOP, doszłam do prostego wniosku. Jego siła tkwi w uniwersalności. Modna kolorystyka, antracytowa wstawka, dopasowany uchwyt,  zaoblenia - to wszystko składa się na nowoczesną stylizację. Kolekcja zawiera wystarczającą ilość elementów, aby z powodzeniem zaaranżować pokój dzienny i młodzieżowy. Porównując do siebie czynniki: jakość - cena, meble Yoop zdają egzamin z wyróżnieniem, bo są po prostu bardzo dobre.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz