czwartek, 18 września 2014

Linate - w poszukiwaniu nowoczesności

Coraz częściej poszukujemy mebli do mieszkania, które odbiegają od tych kojarzonych z czasami PRL. Nic dziwnego! Charakteryzowały się one  powtarzalnością i sprawiały wrażenie nad wyraz masywnych. 
Obecnie potrzebujemy odmiany, urozmaicenia i powiewu świeżości w aranżowanych pomieszczeniach.

Kolekcja Linate pokazuje, że nowoczesna stylistyka jest także elegancka i szykowna. W swojej prostej, geometrycznej formie, wcale nie ustępuje miejsca pełnym przepychu klasycznym stylizacjom. 

Przyzwyczajeni do przytłaczającej formy mebli pokojowych, które w gruncie rzeczy zajmowały sporo miejsca, przechodzimy na drugi biegun, podążając za minimalizmem i prostotą. Przyjrzyjmy się zatem kolekcji, której pojawienie się na rynku spowodowało niemałe zamieszanie, podbijając przy tym serca klientów. Mowa rzecz jasna o serii Linate, producenta Meble Wójcik.

Istotne jest, że kolekcja Linate wypełniła lukę  i zapotrzebowanie na meble, które są lekkie i zgrabne. Tutaj nie ma zbędnych detali. Wizja stworzenia  aranżacji na miarę XXI wieku, dała impuls  do wykreowania kolekcji, która jest ikoną stylu modern. W rezultacie producent stworzył meble, które poprzez swoją funkcjonalność, mają  służyć na co dzień  i wyglądać przy tym olśniewająco.

Pierwszy cel został osiągnięty, dzięki ergonomicznemu rozwiązaniu bezuchwytowemu. W miejsce uchwytu pojawiła się wycięta podłużna wnęka, wykończona kontrastowym kolorem w stosunku do korpusu i frontu mebla. Ten ciekawy zabieg stylizacyjny, spowodował, że proste bryły nabrały nowego wyrazu. Wygodne w użyciu wgłębienie- uchwyt, pozwala na łatwe otwieranie. W trosce o bezpieczeństwo, prowadnice w szufladach wyposażono w cichy domyk, a w drzwiach zastosowano opóźniacze, zabezpieczające przed „trzaskaniem”. Nie musisz się zatem obawiać, że  uszkodzisz je poprzez swoją nieostrożność np. będąc w pośpiechu


Duży plus także dla wysokiej jakości serii Linate. Gołym okiem widać, że postarano się, aby meble były trwałe i służyły przez długi czas. Korpus został wykonany z płyty laminowanej, odpornej na zarysowania, uszkodzenia, wilgoć i wysoką temperaturę, a front z płyty MDF. Możliwość dokupienia do wybranych elementów oświetlenia diodowego, pozwala podkreślić linię mebli i wydobyć intrygujący kolor trufla, znajdujący się we wnętrzu witryn i kredensów.
Pod względem stylistyki Linate zadowoli każdego, kto poszukuje mebli wpisujących się w nurt nowoczesnej elegancji. Dążenie do minimalizmu, tak powszechne obecnie, jest powodowane postrzeganiem prostoty jako ponadczasowej formy elegancji. Połączenie białego frontu w połysku z kolorem trufla to strzał w dziesiątkę.


Sypialnia Linate, dzięki bogatej gamie elementów, daje wiele możliwości aranżacyjnych
W przypadku tej kolekcji biel w 100% spełnia swoje zadanie. Po pierwsze jest uniwersalna, przez co będzie pasować do każdego rodzaju parkietu, ściany  itd., po drugie idealnie współgra z minimalistyczna bryłą, po trzecie optycznie powiększa przestrzeń. Bez wątpienia biel jest numerem jeden wśród najmodniejszych kolorów używanych do tworzenia nowoczesnych aranżacji pomieszczeń.

Trufla również zdaje egzamin, nawet z wyróżnieniem! Jest niesztampowym, intrygującym akcentem, który wydobywa formę i piękno ukryte w kolekcji Linate. W tym wybarwieniu znalazł się uchwyt, wnętrze witryn, szuflad, część podstawy łóżka.

Kolekcja Linate została doceniona za swój nieszablonowy design, czego dowodem są liczne nagrody przyznane kolekcji.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz