poniedziałek, 17 lutego 2014

Jak czyścić meble tapicerowane z sierści?


Posiadanie pupila z bujnym futerkiem łączy się nie tylko z przyjemnością posiadania oddanego przyjaciela, ale również i dodatkowymi obowiązkami związanymi z dbaniem o jego czystość. Nawet jeśli regularnie szczotkujemy kota nie w każdym przypadku możemy być pewni, że jego sierść nie pozostanie na tapicerce naszej ulubionej sofy, narożnika czy fotela. Sposobów na łatwe i skuteczne sprzątanie kociego futerka jest wiele. Przedstawiamy kilka z nich:

1. Najpopularniejsza metoda - odkurzacz. Szczególnie warto użyć końcówki 10-15 centymetrowej z dodatkowym włosiem, które pomoże odczepić sierść z danej tkaniny. 

2. Jeśli odkurzanie nie pomoże można również wypróbować metodę suchej lub mokrej gąbki. Energiczne strzepywanie sierści gąbką powinno pomóc. Gąbkę należy tylko lekko zmoczyć, ewentualnie dobrze wycisnąć, aby przy czyszczeniu nasz mebel nie stał się jedną, wielką, mokrą plamą. 

3. W przypadku jeśli powyższe dwie metody zawiodą należy użyć gumowej, zwilżonej rękawicy i przy pomocy energicznych, szybkich ruchów usunąć sierść z tkaniny. Działa to podobnie jak przy zastosowaniu gąbki, lecz wilgotna guma jest w niektórych przypadkach znacznie skuteczniejsza. 

4. Popularnym i coraz częściej używanym sposobem na sierść są po prostu wałki do czyszczenia ubrań. Dzięki swojej klejącej się powierzchni oraz obrotowej główce można w łatwy i wygodny sposób usunąć włosie z tkaniny nie mocząc jej. Jest to metoda, która sprawdza się nawet przy delikatnych tkaninach.

5. Do walki o czyste meble warto również wykorzystać zwykłą taśmę klejącą - najlepiej większych rozmiarów np taśmy pakunkowe. Tutaj także sukces zapewnia powłoka klejąca do której sierść przywiera bez większych problemów. Najwygodniej okleić taśmę wokół dłoni i ręką oczyścić wybrane przez nas miejsce. Jednakże warto pamiętać! Jeśli tkanina naszego mebla jest delikatna klej z większej taśmy może naruszyć jej strukturę, dlatego lepiej wybrać taśmę niewielką i stosować szybkie, energiczne ruchy dłonią podczas usuwania samej sierści. 

Aby zaoszczędzić czas, kiedy mebel tapicerowany wręcz znika pod powłoką sierściowej otoczki najlepiej jest wypróbować jedną metodę na fragmencie tkaniny. Jeśli nie będzie skuteczna nie warto tracić czasu i energii na dalszą walkę, lepiej wybrać inny sposób, który może okazać się idealny już w pierwszym momencie czyszczenia.  


Obojętnie, czy ma się w domu futrzastego pupila czy nie - warto oglądnąć gamę mebli tapicerowanych z naszej oferty, które nie boją się żadnych wyzwań! Są to:
Zapraszamy!***

Do zamówienia powyżej 1500 zł TRANSPORT GRATIS!   

Możesz skorzystać również z opcji odbioru osobistego w: Krakowie, Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu i Gdańsku. 

Jeśli potrzebujesz pomocy przy wyborze mebli lub chcesz zamówić meble przez telefon, skontaktuj się z naszymi Konsultantami pod nr 801 009 561 lub 533 355 377.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz